SC CoonForest Shanti Ash Tangi DM - Shows

shanti

shanti show

shanti show

shanti show


DATE PLACE JUDGE SHOWRESULTS
Class 12 kittens 3-6 months
16-09-2007 Schiedam Fabrice Calmes, France ex3
22-09-2007 Paris, France Aase Nissen, Danmark ex1
23-09-2007 Paris, France Mw. Renault, France ex1
27/28-10-2007 Worldshow Bratislava, Slowakije Lee Selassa, Netherlands Ex3 of 8 kittens
18-11-2007 Nieuwegein Marino Koot, Netherlands ex1, biv, nomination
Class 11 kittens 6-10 months
15-12-2007 Isselburch, Gemany Eva Madsen, Danmark Ex1, nomination
16-12-2007 Isselburch, Gemany A. Wittich, Switserland Ex1, nomination
13-01-2008 Haarlem Stephe de Bruin, Netherlands Ex1
17-02-2008 Bleiswijk Ietje Rohr, Netherlands Ex1, biv
23-03-2008 Arnhem Fabio Brambilla, Italy Ex1 (out of 7 girls)
24-03-2008 Arnhem Hanne-Sofie Sneum, Danmark Ex1
Class 9 open class
20--4-2008 Alkmaar Lee Selassa, Netherlands CAC, biv, nomination
18-05-2008 Boxtel John Rudolph, Netherlands Ex2
22-06-2008 Aalsmeer, International Maine Coon Show Alexey Shchukin, Netherlands CAC
16-08-2008 Ringsted, Danmark Charles Spijker, Netherlands CAC, biv, nomination
Class 7 international champion
17-08-2008 Ringsted, Danmark Raymond Saetre, Norway CACIB
08-09-2008 Schiedam Charles Spijker, Netherlands CACIB
19-09-2008 Paris, France Stephe de Bruin,Netherlands CACIB, biv, nomination
Class 5 grand international champion
20-09-2008 Paris, France Godier-Lepert, France CAGCIB
16-11-2008 Nieuwegein Ina van Berkum, Netherlands CAGCIB
21-12-2008 Genk, Belgium Lee selassa, Netherlands CAGCIB, biv
15-01 2009 Haarlem Marino Koot, the Netherlands CAGCIB, biv
- 11-2009 Rijswijk Judith Zuurveld, the Netherlands CAGCIB
13-12-2009 Groningen Marino Koot, the Netherlands CAGCIB
Class 3 Surpreme champion
06-02-2010 Minden, Germany Elisabeth Steinhauser, Austria CACS
07-02-2010 Minden, Germany Rolf Voeringer, Swiss CACS, nomination
21-02-2010 Hilversum Waltraut Sattler, Germany CACS
14-11-2010 Rijswijk John Rudolph, Netherlands CACS
11-12-2010 Groningen Sirpa Lindelof, Sweden CACS
12-12-2010 Groningen Helene Reiter, Lichtenstein CACS
15-10-2011 Uitgeest B. Elian, Groot-Brittannie CACS
16-10-2011 Uitgeest Boris Lupan, Rusland CACS
29/30-10-2011 Poznan, Polen Elena Noskova, Rusland Ex2
18-12-2011 Groningen Ietje Rohr, Nederland CACS